آسايشگاه سالمندان و معلولين گلابچی كاشان (خيريه) :
بنابه وصيت مرحوم حاج سيد عباس گلابچی يكی از خيرين بنام كاشان در سال 1378مورد بهره برداری قرار گرفت . عمليات ساخت اين بنای خيريه كه در سال 1375 شروع و در سال 1377 به پايان رسيد . فرزندان مرحوم حاج سيد عباس گلابچی بنا به نيات خيرخواهانه پدربزرگوارشان اين آسايشگاه را در جهت خدمت به مردم ضعيف و فراموش ، نگهداری افراد بی سرپرست ، نگهداری و آموزش معلولین ذهنی ، بكارگیری توانمندی سالمند و معلول ، تامین امنیت اجتماعی و رفاه اجتماعی ، ايجاد 130 فرصت شغلی احداث شد . اين آسايشگاه با وسعت 40 هكتار و زير بنای 14000 متر مربع دارای 5 خوابگاه كه هر خوابگاه 1110 متر مربع - 256 مترمربع درمانگاه - 380 مترمربع فيزيوتراپی - 150 مترمربع نمازخانه - 736 مترمربع آشپزخانه وسلف - 404 متر مربع كارگاه صنايع دستی - 200 مترمربع خشكشویی - 256 مترمربع روابط عمومی و كتابخانه همچنین قسمت اداری ، انبارمركزی ، تاسیسات ، رختكن ، فروشگاه و نگهبانی می باشد .
لازم به ذكر است اين مركز با ظرفيت 330 نفر در حال خدمت به سالمندان و معلولين است.

  آنچه از مرحوم پدرم ( حاج سيد عباس گلابچی ) ميدانم :
مرحوم حاج سيد عباس گلابچی فرزند اصیل كاشان و از محله پشت مشهد و از سادات معتبر كاشان بوده است. نسبت او بعد از سی و سه پشت به حضرت سید الشهدا میرسد . ايشان در سال 1288 شمسی در منطقه پشت مشهد محله ای به نام باغچه شاهی به دنیا آمد . پدر وی آقا سید حسین از كسبه بازار كاشان و مادرشان محترم خانم بوده است دوران كودكی مرحوم پدر مصادف با قحطی و جنگ ستیز نائب حسین خان و ماشاا.. خان سردار بود كه به مناسبتهای مختلف برايمان تعريف می نمود .
مرحوم پدر دو خواهر و دو برادر يكی به نام سيد احمد گيوه چی و ديگری به نام دكتر سيد امير باقر هنربخش داشت . حاج سيد احمد در اثر عارضه قلبی بسرای باقی شتافت و دكتر هنر بخش پزشك و استاد بیماريهای قلبی دانشگاه تهران بوده و در قید حیات هستند. آنطور كه پدر تعریف می كرد امكان تحصیل بيش از چند كلاس را نيافت و سراسر عمر و نوجوانی را بكار مشغول بود و در سنین 18 تا 25 سالگی با مختصر اندوخته عازم تهران میشود .
حجره كوچكی اجاره میكند در بازار سرای حاج محمد علی روزها در حجره و شبها در اطاقك بالای حجره روزگار میگذراند . پس از 10سال تلاش تا اندازه ای در كسب و كار موفق میشود و مادر و دو برادر ايشان نزد وی آمده و با او زندگی میكنند . ايشان با خاندان توتونچيان وصلت نموده كه حاصل آن چهار فرزند ميباشد . از خصوصيات بارز مرحوم پدر نجابت و تقوی ، بسيار صبور ، بطوريكه گاهی اوقات صبوری وی برای ما غیر قابل تحمل بود . پدرمان بسیار عاشق شهر خود كاشان بود در حدود سال 1332 اولین غسالخانه كاشان را بنا نهاد تا قبل از آن مردم اموات را یا در خانه یا قنوات می شستند كه در هر حال وضع خوشايندی از نظر بهداشتی و عاطفی نداشت و درسال 1350 در محله پشت مشهد جنب مدرسه علمیه حضرت آيت ا.. يثربی اقدام بساخت پلی كلینیك كاشان نمود .
سپس اقدام به احداث گورستان عمومی برای كاشان نمودندكه سال 1358مورد بهره برداری قرار گرفت . در سال 1368 یك باب مدرسه در شهرك انقلاب تاسيس نمودند. ايشان جهت انجام معاينات پزشكی در سال 1372 به آمریكا سفر كردند كه دچار عارضه قلبی شده و دعوت حق را لبیك گفتند بر حسب وصیت ، ايشان را در دارالسلام گلابچی كاشان به خاك سپردند مرحوم پدر در آرزوی احداث یك مركز درمانی و خدماتی در كاشان بودند كه ما نیز (فرزندان) تصمیم به احداث مجتمع سالمندان و معلولین گلابچی نمودیم سال 1376 احداث و در سال 1378 مورد بهره برداری قرار گرفت اين بنا با توجه به معماری نوين و متناسب با منطقه كوير در زمينی به وسعت 40 هكتار احداث شده است . در مهرماه 1379 مصادف با ولادت حضرت علی (ع) اين مركز افتتاح و به صورت هيئت امنايی اداره ميشود در پايان جا دارد از كليه هموطنان خصوصا همشهريان عزيز كاشان دعوت نمايم كه با حضور خود از اين مجتمع حمايت كنند و شيفتگان خدمت را ياری دهند و با مشاركت خود اين مجموعه را پربارتر نمايند . از پرسنل اين مركز كه صميمانه زحمت ميكشند و از بذل هيچگونه محبت و فداكاری كوتاهی ننموده اند نهايت احترام و سپاسگزاری را داريم و برای همگی اجر جزیل و بركات فرآوان آرزومندیم .